Návody na údržbu kuchyňských dvířek Hartman

Návod na údržbu výrobků se standardním a matným povrchem:

Doporučujeme  používat k čištění těchto povrchů  měkký hadřík namočený pouze v teplé vodě s přídavkem běžného saponátu. Mastné skvrny a stříkance nenechávejte zaschnout, jejich odstranění je pak mnohem obtížnější. Při čištění velmi znečištěného povrchu doporučujeme čistit 10% roztokem alkoholu a postup opakovat. V žádném případě na povrch netlačte. Čistíme jemným krouživým pohybem a dbáme na úplné odstranění saponátu. Na závěr vždy otřete plochu dosucha.

Při čistění matného povrchu nedoporučujeme používat ani roztok alkoholu, ani žádné jiné

prostředky zanechávající barevné stopy. Vždy vyzkoušejte čistící prostředek na skrytém místě. Matný povrch chráníme před mechanickým poškozením.

Čistící prostředky nesmí obsahovat pískové částice, které by povrch poškodily. Saponáty nanášíme ředěné.

Návod na údržbu výrobků s povrchem vysoký lesk a patina:

Dvířka s povrchovou úpravou vysoký lesk jsou opatřeny ochranou folií, která chrání povrch před poškrábáním při manipulaci, přepravě a samotné montáži. Folii odstraňte až po úplném osazení dvířek. Případné zbytky lepidla odstraníme silně zředěným saponátovým prostředkem. Čistíme jemným krouživým pohybem.

Dvířka s povrchovou úpravou patina ochranou folii nemají. Dbejte prosím na opatrnou manipulaci, zabráníte tak poškození nebo poškrábání. Tato povrchová úprava má vysoký podíl ruční práce, a proto je potřeba dbát na jemné zacházení. Dvířka čistěte pouze jemným vlhkým hadříkem namočeným v teplé vodě s přídavkem saponátu. V žádném případě nepoužívejte rozpouštědla, ředidla, písky, odlakovače. Na povrch netlačte.

 

Upozornění: U žádného výrobku nepoužívejte drátěnku, houbičku nebo jiný drsný materiál.

Chraňte před otíráním zvýšeným tlakem.

Zdroj: hartmanaspol.cz